Začátke června jsem navštívila velice pěkný kurz Evy Haškové nazvaný Jarní pučení. Byl pro mě opět zdrojem inspirace na další šperky, které jsou však dosud jsou ve fázi zrodu, tak zatím jen pár fotek z kurzu zde v galerii.
Tentokrát jsem se stihla přihlásit na bezvadný kurz Ivany Brožové tentokrát s tématem Korálovo-lasturový náhrdelník, který byl úžasný a tvoření jeho komponent je velmi návykové ;-)). Pořád zkouším další a další varianty. Zatím mám hotové dva náhrdelníky a třetí před kompletací a ještě dokončím další připravené - opravdu moc pěkné téma.
Jsou zde zkombinované dvě krásné techniky - krakelování a razítkování přirodninami.
Ivana Brožová má ukázky tvorby účastnic jejího kurzu ve své galerii, já jsem si svoje výrobky dala do této galerie na svých stránkách. Taky je také několik fotek na ukázku:
Některé výsledky krakelování vytvoří doslova fantaskní obrazy romantických krajin - tento mi připomíná ledovec, vynořující se z ledového oceánu.
Bohužel jsem nestihla workshop na duté korále "kyťásky" od Ivany Brožové, tak jsem hned využila příležitosti, kdy začala nabízet tutoriál Kyťásky na svých stránkách a koupila jsem si ho a hned podle něj vytvořila první květinové korálky. Byla jsem z nich nadšená, takže určitě nezůstane jen u těchto a brzy vytvořím i další, je zde spousta možností jak zpracovat závěsy, množství barevných variací, způsobů aplikace detailů apod.
Ivana Brožová má ukázky tvorby kyťásků od účastnic kurzů ve své galerii, já jsem si svoje výrobky dala do této galerie na svých stránkách a zde uvádím několik ukázek:
Nedávno jsem absolvovala kurz Martiny Buriánové ( odkaz i zde) nazvaný Babí léto, který mě úplně okouzlil a hned jsem si musela vyrobit šperky inspirované tímto kurzem a technikami v něm použitými. Několik ukázek zhotovených šperků naleznete na stránkách v galerii nebo na facebooku.
Moc se mi líbí technika "zlatých nitek" použitá v těchto projektech i myšlenka otvorů pro nahlížení rozdílných spodních vrstek ozvláštněných i drátěnými ketlovacími nýty s kuličkami.
Nedávno jsem absolvovala kurz Evy Haškové nazvaný Color Bubbles, který se mi moc líbil a inspiroval mě k tvorbě náhrdelníků vyrobených touto technikou. Eva Hašková má i další kurz nazvaný Frosted, na kterém jsem sice nebyla, ale podle zkušeností z Color Bubbles jsem zkusila napodobit i tuto techniku, která je podle mě velice pěkná, jedná se o krásné organické šperky ve stylu Ethnic a velmi mě tohle experimentování zaujalo. Vytvořila jsem proto několik šperků na toto téma, které jsou zde v galerii.
Minulý týden jsem se zúčastnila dvou workshopů americké polymerové umělkyně Jany Roberts Benzon, oba byla naprosto fantastické a byla jsem jimi unešená. Jana je velmi milá a přítelská a její workshop by veliký zážitek. Druhý kurz se jmenoval Encrusted a všichni s ním byli totálně nadšení a tak zaujatí, jak jsem ještě nezažila. Jde o úplně originální techniku tvořící "rozpraskaný vzhled" šperků, která má velmi mnohostranné využití a dokáže simulovat řadu přírodních povrchů, entit a struktur. Při mojí zálibě v organických a chaotických systémech je to něco, co naprosto odpovídá mému vkusu a určitě ji budu do budoucna hojně využívat. V průběhu kurzu jsem vytvořila sadu, kterou jsem nazvala Dragon's Eye, neboli "Dračí oko". Jedná se o náramek a přívěsek, v němž je do enkrustovaných struktur zakomponováno oko, vše v tlumených podzimních barvách se zemitými odstíny. V galerii Encrusted jsou ukázky dračích šperků i dalších mých výtvorů, které jsem na základě tohoto workshopu vytvořila.
Minulý týden jsem se zúčastnila dvou workshopů americké polymerové umělkyně Jany Roberts Benzon, oba byla naprosto fantastické a byla jsem jimi unešená. Jana je velmi milá a přítelská a její workshop by veliký zážitek. První kurz se jmenoval Organics a naučila jsem se taky úžasné křehké výtvory podobné mořským koníkům, lasturám či jiným fantaskním tvarům z říše organiky s využitím metalických plátků a nových metod zpracování polymerové hmoty. V galerii Organics jsou ukázky mých šperků, které jsem na základě tohoto workshopu vytvořila.
V polovině dubna jsem se zúčastnila dvou workshopů Jany Lehman - Brouci a Medůzky. Kurzy se konaly v Toulcově dvoře a organizovala je Veronika Sturdy (její stránky jsou tady). Oba kurzy byly bezvadné, zaujalo mě především míchání barev z Fimo Professional podle tabulek a barevných kol. Zatím mám doma rozpracováno několik "medůz", které postupně po dokončení doplním, zatím uvádímjen jednu , kterou se mi podařilo dokončit v rámci kurzu. Další výrobky jsou v galerii Brouci a medůzky.
V polovině dubna jsem se zúčastnila dvou workshopů Jany Lehman - Brouci a Medůzky. Kurzy se konaly v Toulcově dvoře a organizovala je Veronika Sturdy (její stránky jsou tady). Oba kurzy byly bezvadné, zaujalo mě především míchání barev z Fimo Professional podle tabulek a barevných kol. Zatím mám doma rozpracováno několik "brouků", které postupně po dokončení doplním, zatím uvádím jednoho, kterého se mi podařilo dokončit v rámci kurzu. Další výrobky jsou v galerii Brouci a medůzky.
Jednou z mých vášní v polymerové tvorbě je od doby, kdy jsem absolvovala kurz kaleidoskopů Carol Simmons (Pinterest, Facebook, Blog ) skládání kaleidoskopů. Ke skládání používám i složitější cany, které kombinuji dohromady, čímž vznikají velmi komplexní vzory. Fascinuje mě hra barev a tvarů, která vzniká s která přináší nepřeberné množství kombinací a variací. Vytvořila jsem již řadu sad přívěsků - kaleidoskopů, u kterých je každý kousek originálem a mutací základního trojúhelníkového vzoru. Základním rysem této techniky je nepředvídatelnost - člověk nikdy předem neví, jak bude výsledek vypadat a co nakonec vznikne ;-). Takže je to technika pro zvídavé a zvědavé a pro ty, kteří se nechají rádi překvapit.
Tyto barevně laděné kaleidoskopové sady budu postupně představovat, jako první jsem zvolila sadu nazvanou Vzpomínky na Afriku, kterou jsem přihlásila i do ČS šperkařské výzvy do dubnového alba Geometrie. Další šperky z této série si můžete prohlédnout v galerii Fimo 2015 / Kaleidoskopy / Vzpomínky na Afriku.
Přívěsky - kaleidoskopy mám i v nabídce šperků k prodeji (viz galerie) - a v blízké době se je chystám zveřejnit v připravovaném e-shopu na stránkách www.luckysperk.cz , který je však zatím ve výstavbě. Nicméně pokud by měl někdo o přívěsky zájem před spuštěním eshopu, může mě kontaktovat na mailu kudrnova@gmail.com.
Tento článek je pokračováním přehledu mých absolvovaných kurzů na tvoření šperků z polymerové hmoty. Na jaře 2014 jsem absolvovala další dva nádheré workshopy, tentokrát pod vedením skvělých umělců Dana Cormiera a Tracy Holmes. Jmenovaly se The Cutting Edge a Relier Beyond Belief a myslím, že opět posunuly moje schopnosti a znalosti o hodně dále.
Informace zde budu průběžně doplňovat, včetně fotografií šperků, které byly inspirovány těmito kurzy.
Tento článek je pokračováním přehledu mých absolvovaných kurzů na tvoření šperků z polymerové hmoty. Na jaře 2014 jsem se zúčastnila slvělého kurzu Carol Simmons na výroku náramků z kaleidospoků, který pro mě byl velkou inspirací.
Informace zde budu průběžně doplňovat, včetně fotografií šperků, které byly inspirovány těmito kurzy.
Tento článek je pokračováním přehledu mých absolvovaných kurzů na tvoření šperků z polymerové hmoty. V roce 2013 jsem se přihlásila do Polymerové školy online, což je forma e-výuky.
Informace zde budu průběžně doplňovat, včetně fotografií šperků, které byly inspirovány těmito kurzy.
Tento článek je pokračováním přehledu mých absolvovaných kurzů na tvoření šperků z polymerové hmoty, tentokrát s přehledem kurzů u Kláry Alby Bartlové.
Informace zde budu průběžně doplňovat, včetně fotografií šperků, které byly inspirovány těmito kurzy.
Tento článek je dalším pokračováním přehledu mých absolvovaných kurzů na tvoření šperků z polymerové hmoty. V roce 2013 se konala velká akce - ECC 2013 (Euroclay Carnival 2013) pod vedením Petry Nemravové (www.nemravka.cz).
Součástí ECC bylo řada workshopů významných evropských i světových umělkyň ( Sylvia Peraud, Donna Kato, Bettina Welker, Lindly Haunani) i českých zkušených lektorek (Eva Hašková), Data Phamová).
Informace zde budu průběžně doplňovat, včetně fotografií šperků, které byly inspirovány těmito kurzy.
Tento článek je pokračováním přehledu mých absolvovaných kurzů na tvoření šperků z polymerové hmoty, tentokrát s přehledem kurzů u Evy haškové v roce 2013.
Informace zde budu průběžně doplňovat, včetně fotografií šperků, které byly inspirovány těmito kurzy.
V roce 2012 jsem také absolvovala kurz Donny Kato - náramky. Donna Kato je ikona světového polymerového umění a vidět ji na workshopu a mít příležitost se od ní učit byla velká čest a potěšení.
Workshop se konal v Plzni a pořádali ho Eva Sušanská a Ladislav Sušanský (www.polymerove-hmoty.cz) .