Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Korálkování (Beading)

Pavoučci pro štěstí

6. dubna 2017 v 14:36 | Lucie Kudrnová
V předvánoční čas jsem vytvořila sérii korálkovaných pavoučků pro štěstí a nakonec se z tohoto nápadu vyklubal také povedený kurz vánočního korálkování pro děti v práci, kde děti vytvořily spoustu nádherných pavoučků, ale i náušniček - andílků. Součástí kurzu byla také možnost si vyrobit papírové krabičky na drobné dárky. Na stránkách je galerie mých pavoučků a několik fotek z kurzu.
Součástí kurzu byla i výroba dárkových krabiček z papíru, inspirovaných návodem na internetu, ve kterých si pak děti odnesly korálkové výrobky nebo je využily na drobné dárečky.


NAVRCHOLU.cz

Andělské náušnice a přívěsky

23. prosince 2015 v 13:09 | Lucie Kudrnová
Letos jsem jako malý dárek k dotvoření vánoční atmosféry pro své blízké, kolegy, kamarády a přátele tvořila vánoční andělíčky ve formě přívěsků a náušnic. Jejich výroba mi přinesla spoustu radosti a krásných chvil, zklidnění a zastavení v okamžiku v adventním čase. Doufám, že andělíčci pro štěstí všechny potěšili a přispěli ke sváteční atmosféře posledních dní v roce.

NAVRCHOLU.cz

Náhrdelník Oglala

14. dubna 2015 v 10:43 | Lucie Kudrnová
Když jsem si na webu prohlížela různé korálkované šperky, velmi mě zaujal náhrdelník vypracovaný technikou Oglala (jedná se o variantu síťového stehu). Na zimní dovolené jsem ho pak po večerech vytvořila a přihlásila do březnového alba s tématem Flora na facebookové stránky ČS šperkařské výzvy. Tento náhrdelník jsem vypracovala ve fialových odstínech a evokuje ve mě představy podmořských korálů a tajuplného podmořského světa křehké krásy a elegance. Další fotografie náhrdelníku Oglala si můžete prohlédnout v galerii Březen 2015 - Flora.
Nakonec připojuji několik odkazů na techniku Oglala z webu - návod je např. na stránkách Gianelle zde či v článku u Stoklasy zde, tady jsou fotografie z Pinterestu, Já jsem tento náhrdelník jsem vyrobila podle návodu na Etsy.

O
Oglala náhrdelníkNAVRCHOLU.cz

Korálkové dutinky

14. dubna 2015 v 10:19 | Lucie Kudrnová
Když jsem se pustila do korálkování, zkusila jsem si vyrobit několik typů korálkových dutinek. V galerii Korálkové dutinky jsou ukázky několika takto vzniklých šperků, hodně mě zaujala efektní Celliniho spirála, zkusila jsem i další způsoby, jako např. oranžovou dutinku Rope a další. Takže tady je několik ukázek:Celliniho spirála v zelené

Celliniho spirála v modré

Oranžová dutinka Rope


Hnědorůžová dutinka


Dutinka z rokajlových tyček modrotyrkysovozelená

Něžné dutinky

14. dubna 2015 v 10:08 | Lucie Kudrnová
Jak už jsem psala v minulém článku, zapojila jsem se do Československé šperkařské výzvy. Jako únorový příspěvek do alba Be My Valentine jsem zařadila dvě korálkové dutinky, protože právě dutinky jsou jednou z věcí v korálkování, kterou se právě učím ;-). Projekt jsem nazvala Něžné dutinky, každá je zpracována jinou technikou a obě jsou v pastelových růžových barvách. Další fotografie dutinek najdete v galerii ČS šperkařská výzva - moje příspěvky ve složce Únor 2015 - Be My Valentine.
NAVRCHOLU.cz

Korálkování

3. dubna 2015 v 9:21 | Lucie Kudrnová
Poslední dobou mě zaujalo také korálkování a rozhodla jsem se, že se nějaké techniky naučím. Přihlásila jsem se do Korálkové školy Darí Fejtkové a začala jsem zkoušet první drobné šperky z korálků. Zpočátku to šlo docela ztuha, než jsem se naučila nějaké základní postupy, mockrát jsem párala a začínala znovu, ale už se začínají projevovat první výsledky. Takže jsem na blogu založila novou rubriku Korálkování a do galerie Korálkování dala několik svých prvních výrobků. Současně s tím, jak se učím, jsem z této oblasti dala i několik projektů na Facebook do Československé šperkařské výzvy Kláry Alby Bartlové, o těch napíši později.

Ukázky z mých prvních pokusů:

NAVRCHOLU.cz

PF 2015

3. dubna 2015 v 9:03 | Lucie Kudrnová


Pohodou a spokojeností naplněné vánoční svátky

a do nového roku

hodně štěstí, neboť je krásné,

hodně zdraví, neboť je vzácné,

hodně lásky, neboť je jí málo

a všechno další, co by za to stálo

přeje

Lucka Kudrnová

P.S. Další hvězdičky, které jsem při příležitosti letošních vánoc vytvořila jsou v galerii Ledová krása.

NAVRCHOLU.cz
 
 

Reklama