Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Strom života

9. června 2017 v 14:08 | Lucie Kudrnová |  Korálkování (Beading)
Zde si můžete přečíst příběh stromu života, který jsem se rozhodla vytvořit, jeho symbolický význam a popis. Všechno začalo tím, že si moje kamarádka Luba přivezla přívěsek Strom života z Bali a probudila zájem řady lidí, včetně mě, inspirovala mě k vymyšlení jak ho vytvořit, takže když jsem přišla na technologii "promotání" a uchycení korálků a přidala ještě drobné vychytávky a doplňky s přívěsky, vznikla tato sada řady barevných stromů života. Další obrázky jsou tady v galerii a je zde uveden i popis a symbolika. Toto téma mě opravdu hodně zaujalo a nabízí ještě spoustu dalších možností a interpretací.


Strom života

Symbolický význam:
Strom života byl jako symbol zobrazován v nejrůznějších formách po tisíce let a v průběhu věků byl nošen nejčastěji právě ve formě náhrdelníku. Byl symbolem v mnoha kulturách a náboženstvích po staletí a je z tohoto důvodu pravděpodobně jedním z nejuniverzálnějších symbolů v historii lidstva. Byl zaznamenán již na antických kresbách a textech v mnoha náboženstvích, včetně křesťanství, židovství a budhismu. Antické vykopávky odhalily náhrdelníky ve tvaru Stromu života z bronzu a kamene.
Kromě náboženského významu je Strom života symbolem pro pevné rodinné vazby a sepjetí člověka s přírodou. Nošením náhrdelníku Stromu života se dnes vyjadřuje víra a důvěra v sílu rodiny, což je znázorněné kmenem, který svou silou podpírá větve rodového stromu, představující jednotlivé členy rodiny.
Strom života ve svých mnoha formách je v řadě kultur považován rovněž za symbol nesmrtelnosti a věčného života, zatímco v jiných je nahlížen jako symbolická reprezentace rodiny spojené silnými rodinnými pouty a vazbami. Tato interpretace nabývá na významu v moderní společnosti a hraje praktickou roli v symbolice potřeby silných rodinných kořenů a vazeb v dobách, kdy často dochází k rozpadu a rozdělení rodiny.

Zároveň Strom života reprezentuje ve své podstatě i cestu životem, která začíná ze semínka, pokračuje růstem mladého stromku, až dospěje k mohutnému a silnému stromu, jehož větve představují různé cesty v průběhu života.

Mnoho lidí hledá jako klíčovou věc pro sebe skutečný význam Stromu života a v průběhu tohoto hledání většinou dospějí ke své vlastní osobní interpretaci tohoto symbolu, vyhovující jejich naturelu - k něčemu, co úzce souvisí s jejich individualitou a vyjadřuje jejich osobitost a vztah k životu, přírodě a k lidem.


Popis šperku:
Strom života zde nabízený ve tvaru náhrdelníku má rozměry 7,5 x 7,5 cm a je pečlivě ručně vypracovaný ve vysoké kvalitě a každý kousek je originál! Je vyrobený z přírodních materiálů, dřevěných lakovaných korálků ve tvaru koruny stromu a voskovaných nití a tak i svým složením odpovídá přírodnímu významu své symboliky.

Je zavěšen na praktickém delším závěsu ze saténové šňůrky (celkový délka šňůrky je cca 80 cm) a systém posuvného korálku umožňuje efektivně nastavovat variabilní délku závěsu ve velkém rozpětí.

Strom života je nabízen v mnoha barevných variantách a odstínech - základními jsou světle/tmavě zelená, modrá, žlutá, oranžová, a červená, dále pak třeba fialová, růžová, smaragdová. Pěkné jsou i barevné mixy a kombinace jak kontrastních barev (zelená/oranžová/červená), tak barevných mixů tón v tónu (fialové, tyrkysové, žluto-oranžové mixy apod.). Každý si tedy může vybrat barvy, které odpovídají jeho cítění a ladí s jeho oblečením.

Ke Stromu života jsou jako vhodný doplněk v nabídce rovněž náramky a náušnice s přívěsky ve tvaru květů, barevně odpovídajících korálkům. Jedná se o veselé barvy, které rozzáří Váš vzhled a tyto drobné detaily dotvoří dokonalý akcent k náhrdelníku a dohromady se s náhrdelníkem propojí v jednotně působící kompletní sadu šperků pro každodenní nošení.

Ceny: Strom života 250 Kč, náramek 50 Kč, náušnice 50 Kč. Kontakt: kudrnova@gmail.com
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Radka Radka | E-mail | Web | 30. října 2017 v 10:17 | Reagovat

Krásná práce, děkuji za inspiraci!

2 Smithe738 Smithe738 | E-mail | Web | 19. listopadu 2017 v 13:57 | Reagovat

I was  looking through  some of your  blog posts on this  internet site  and I  conceive this  web site  is  rattling informative !  Keep on posting . ecafdbbfdddbdedd

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama