Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Čtyři roční období - podzim

11. října 2011 v 8:14 | Lucie Kudrnová |  Paličkování (Lace)

Podle kalendáře i počasí venku nám nastává podzim, což je nejvhodnější období pro zveřejnění tématu, které mám dnes na mysli. V loňském roce jsem měla tu čest se zúčastnit kurzu Čtyři roční období, vedeného Ivankou Domanjovou v rámci VSUŘ. Kurz byl v mnoha ohledech originální - tentokrát šlo o kolektivní dílo - byly vytvořeny 4 skupinky po 3 krajkářkách a každá skupina dostala za úkol umělecky zpracovat jedno roční období. Zadáním bylo vytvořit kreaci pro pelerinu a k tomu něco hodně ustřeleného na hlavu, celkový záměr byl vytvoření ucelené jednotné kolekce pro módní přehlídku.
Na projektu se podílela celá řada lidí - zejména Ivana Domanjová coby koordinátorka, která kurz iniciovala a vedla, Dana Mašková, u které probíhají kurzy VSUŘ a která šila a kompletovala peleriny a řada mých kolegyň krajkářek, které tomuto dílu věnovaly desítky hodin práce u herdule. Celek jsem vlastně viděla až před pár dny na kurzu, po velmi úspěšné přehlídce v Annabergu a myslím, že se kouzlo tentokrát opravdu podařilo (jak říká Ivana). Bližší podrobnosti se můžete dočíst ve velice pěkném článku Ivanky Domanjové nazvaném Annaberské krajkování na jejích stránkách, kde jsou i fotografie modelů jednotlivých ročních období. Dokonce se nám dostalo velké cti, že čtyři roční období byla vybrána na oficiální plakáty VSUŘ k 20 výroční založení spolku. Takže jsem opravdu hrdá, že jsem měla možnost se tohoto projektu zúčastnit, společně s Ivankou Špundovou a Danou Záhejskou za náš tým podzimu a dalšími krajkářkami, které se na obdobích podílely.
Do galerie jsem tentokrát umístila několik fotografií z průběhu mých prací na podzimní kolekci, včetně fotografií čelenky s listy, soukromě jsem si ji nazvala čelenkou královny Mab ;-). Galerii naleznete ve složce Různé další krajky / Čtyři roční období - podzim. V galerii je zdokumentován postup od prvního návrhu větví (dlouhých přes 2 metry ! ;-) přes tvorbu listů až po výslednou podobu čelenky. Tu ve výsledném tvaru drží asi 100 m různých drátů, drátků a gimpy, které tvořily podpůrnou konstrukci tak, aby trčela do prostoru a vytvořila přes půl metru širokou změť větví a listoví - zamotat to byla to zábava na několik večerů ;-)). A na závěr můžete vidět dvě rozevláté podzimní víly, pózující v dokončené peleríně ;-).

Čelenka královny Mab


Podzimní listy


Čelenka královny Mab

První předvedení větví ve spolku

Rozevlátá podzimní víla Lucka

Podzimní víla Ivanka

NAVRCHOLU.cz

Počitadlo:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | Web | 11. října 2011 v 19:03 | Reagovat

Ahoj, Lucko! Viděla jsem všechna čtyři díla na stránkách u paní Domanjové. Je to opravdu veledílo, překrásné, moc se vám to povedlo. Gratuluju. Koukám, že jste se přitom i vyřádily :-D

2 hini hini | 22. října 2011 v 20:50 | Reagovat

ahoj, kouknete pleas na nas blog :) jsou tam ruzne pekne veci ktere si muzete koupit :)

3 Oliver Oliver | E-mail | Web | 28. listopadu 2011 v 22:34 | Reagovat

http://blog.gosweb.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama