Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Výstava Dřevěný šperk Mirky Řezníkové

28. března 2011 v 9:30 | Lucie Kudrnová |  Co jsem navštívila (What I saw)
V Dolních Chabrech, které se nachází nedaleko Čimic kde bydlíme, se nachází nově zrekonstruovaný Chaberský dvůr, kde se v průběhu března konala výstava šperků Mirky Řezníkové. U Mirky jsem absolvovala několik semestrů kurzu Dřevořezby, který vede v rámci VSUŘ a vyrobila jsem si několik dřevěných šperků. Proto jsem byla zvědavá na výstavu jejích šperků, kterou jsme šli s mužem navštívit a opravdu jsem byla nadšená. Mirčiny šperky jsou nádherné, nápadité a originální, krásné struktury dřeva přímo lákají k dotyku a kontaktu s přírodním materiálem. Pamatuji se z kurzů, jakou radost a uspokojení práce s dřevem přinášela, když se postupně odkrývaly přirozené kresby ve dřevě, dala se vycítit jeho podstata a postupně se ze dřeva vylupoval konečný tvar šperku.
Podívejte se tedy určitě i na Mirčiny stránky a pokochejte se dřevěnou krásou, která potěší duši i zaujme svou přírodní podstatou a okouzlí bohatostí tvarů a forem! Kromě šperků mě z větších děl okouzlila třeba dřevěná socha Šnečí láska. Několik fotografií z výstavy je umístěno v mé galerii Co jsem navštívila.
Dalším překvapením pro mě byly samotné výstavní prostory Chaberského dvora, které jsou umístěny ve zrekonstruovaném statku a jsou opravdu krásně, prostorně a vzdušně řešené. Krásný den jsme zakončili procházkou po Dolních Chabrech, kde jsme téměř "za humny" objevili i další netušené zajímavosti. Dolní Chabry jsou totiž starobylou obcí, jejíž kořeny sahají do dávného středověku a mají bohatou archeologickou historii. Velmi poutavé čtení nejen o archeologii, ale i místních historických stavbách naleznete na webových stránkách obce. Narazili jsme při své procházce nejen na dvůr a kapličku, ale i na barokní statek z roku 1654 a v obci se nachází dokonce i menhir! Nejvíc mě zaujal místní kostel Stětí svatého Jana Křtilele, který pochází z 12. století. Je to velmi zvláštní místo, ze kterého skutečně vyzařuje jeho starobylost, kterou jsme cítili přimo hmatatelně. Není mnoho míst, kdy bych tento pocit vnímala tak intenzivně jako zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jenny jenny | 7. dubna 2011 v 18:55 | Reagovat

mrkni na www.poznavat.cz a staň se fanouškem na FB...díky moc

2 Viky Koutný Viky Koutný | 8. dubna 2011 v 8:33 | Reagovat

Ahoj.. Jestli se nudíš klikni na tenhle odkaz nebo ho dej do vyhledávače a dej enter prosím
http://www.herni.cz/?utm_source=vicfull1
Když klikneš tak mi tím pomůžeš v soutěži a ja ti budu moc vděčný. Také se ti omlouvám za reklamu musím nějak získat body, tak prosím klikni.. Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama