Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Rapsodie v modré

23. listopadu 2010 v 9:17 | Lucie Kudrnová |  Paličkování (Lace)
V loňském roce jsem chodila na kurz Ivanky Domanjové nazvaný Rapsodie v modré. Zadáním bylo vytvořit šálu nebo oděvní doplněk netradičním spojením paličkované krajky s jinou textilní technikou (tkaním, pletením, háčkováním apod.) Název Rapsodie v modré pak specifikoval barevnou škálu, která měla být využita. Jednalo se o všechny odstíny modré, případně kombinované s bílou, béžovou a dalšími přírodními tóny. Vznikla tak unikátní kolekce oděvních doplňků, která byla primárně určena pro módní přehlídku v Annabergu, kde se jako tradičně konala v průběhu krajkářských dnů v září jednak módní přehlídka VSUŘ a dále i výstava prací VSUŘ  (paličkované betlémy, svatební šaty a další krajky - k dispozici je CD z Annabergu, z mé letošní návštěvy). Dále tato módní kolekce putovala do Polska, kde se uskutečnila další velmi úspěšná přehlídka, ze které si můžete prohlédnout celou řadu fotografií na stránkách Bobowska Koronka Klockowa.
Já jsem přispěla třemi šálami (dvě z nich jsem dodělávala ještě o prázdninách a pak vezla přímo do Annabergu ;-). Každá je trochu jiná a s využívá jiné techniky. Všechny šály si můžete prohlédnout v galerii Šály, kde je řada fotografií. Šála nazvaná Mořské vlny kombinuje techniku paličkování s filetovým háčkováním a zároveň kombinuje využití silnějších a tenčích materiálů, které vytváří zajímavé struktury. Geometrický šál vznikl z háčkovaných černých a bílých trojúhelníkových dílů, kombinovaných s paličkovanými částmi, je zdobený dlouhými třásněmi. Poslední modrobílý šál je kombinací jednoduchého paličkovaného plátka ze silného ecri materiálu na okraji a paličkovaného středního modrého pásu technikou volné krajky, ve které se vine přišitý hyperbolicky se vlnící háčkovaný pruh. 
Poznámka k zobrazování fotografií: V galerii tohoto blogu se fotografie zobrazují tak, jak je znázorněno na následujícím obrázku. Mezi fotografiemi se pohybuje šipkami vlevo a vpravo, úplně vpravo dole se nachází tlačítko i , které zobrazí případné další informace k fotografii a dále je zde tlačítko s lupou (červěně zakroužkováno), které otevře fotografii v samostatném okně ve větším rozlišení, pokud si chcete fotografii prohlédnout podrobněji.
Šál mořské vlny - galerie

NAVRCHOLU.cz

Počitadlo:
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vlaďka Vlaďka | Web | 23. listopadu 2010 v 13:46 | Reagovat

Možnosti krajky jsou nekonečné. Nápad propojit háčkovanou krajku s paličkovanou je velmi neotřelý. Líbí se mi i kombinace barev a materiálů. Jsou to krásné práce. A hlavně, nebála bych se je  nosit, není to nic vyrobeného do vitríny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama