Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Návštěva krajkářského kongresu v Bad Hindelangu

28. dubna 2010 v 8:56 | Lucie Kudrnová |  Co jsem navštívila (What I saw)
Začátkem dubna jsem se zúčastnila zájezdu do Bad Hindelangu na 28. kongres Německého svazu krajkářek. Musím říci, že mne zájezd nadchl, kromě několika velmi pěkných krajkářských výstav bylo pozoruhodné zejména samotné městečko a jeho okolí. Městečko se totiž nachází až téměř u hranic se Švýcarskem, blízko Obersdorfu a je skryté v údolí, které se schovává v hloubce několika set metrů mezi okolními vrcholky Alp. Všem nám bralo dech, když jsme do údolí sjížděli prudkými serpentinami a před námi se otvíral neuvěřitelný výhled (myslím, že včetně řidičů ;-)). Kolem Bad Hindelangu jsou pak hory na všech stranách, kam se člověk podívá. Hned nad městem se vypíná hora nazvaná Hirschberg, která mne neustále lákala, takže jsem po shlédnutí krajkářských výstav strávila přes tři hodiny procházkou a podařilo se mi na ni vyšplhat tak asi do poloviny, k cestě na samý vrcholek bohužel nezbýval čas ;-(. I tak se mi otvíraly nádherné výhledy, užívala jsem si krásné přírody a a byl to opravdu nezapomenutelný zážitek.
Na zájezdu jsem pochopitelně nasbírala kromě zážitků i řadu fotografií, část z nich si můžete prohlédnout na stránách, celý soubor mám vypálený na CD, která budu mít 1.5. k dispozici na kurzech VSUŘ, takže kdo by měl zájem, přihlašte se.
Fotografie jsou ve složce Co jsem navštívila (za rok 2010) v adresáři Bad Hindelang a jsou rozděleny do 4 částí. V galerii Bad Hindelang kongres je mix fotografií města a okolí a krajek z různých okrajových výstav a z prodejní haly. V galerii Vystava na radnici je celá řada fotografií různých půdic a hrátek s tvary a vzory, které mají německé krajkářky velmi precizně a nápaditě provedené. V galerii Drei Ecken a moderní límce jsou fotografie ze dvou výstav - soutěžní výstavy Drei Ecken (Tři rohy) a z výstavy moderních límců a kloubouků. Konečně v galerii Spitze in Raum je průřez stejnojmennou výstavou, obsahující převážně prostorové krajky. Řada exponátů z této výstavy mě zaujala, namátkou např. les krajkových stromů nebo paličkovaní origami jeřábi.
I přes dlouhou cestu tedy tento výlet určitě stál zato a přinesl mi řadu zajímavých zážitků.

Krajkářka v tradičním kroji, v pozadí hora Hirschberg

Z výstavy Spitze in Raum


Paličkovaný les z výstavy Spitze in Raum

Zajímavé půdice

Bad Hindelang a okolíNAVRCHOLU.cz

Počitadlo:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama