Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Krajkování o životě - nová knížka Ivany Domanjové

19. října 2009 v 12:56 | Lucie Kudrnová |  Portréty krajkářek (Portraits)
Chtěla bych vás všechny upozornit na výjimečnou krajkářskou událost - Ivana Domanjová, naše přední krajkářka, vydala knihu o paličkování, která bude k prodeji či objednání na podzimních krajkářských trzích (6. 11.2009 v Gymnáziu v Jindřišské 14:30-19:00 a 7.11. 10:00-16:00 ). V pátek 6.11. v 18:30 proběhne křest knihy a autogramiáda. Musím říct, že stejně jako celá řada dalších jejích žákyň, příznivkyň i obdivovatelek, se i já na knížku moc těším. Kdo Ivanku zná, tak ví, že ona sama je svým životem, prací
a elánem tou nejlepší zárukou kvality a originality chystané knížky. Už se nemůžu dočkat, až si ji přečtu a získám z ní další inspiraci, protože v ní kromě krásných nápadů, půvabných krajek a dobrých rad bude určitě i hodně životní moudrosti i pohlazení po duši pro každého, a o to víc zejména pro nás, krajkářky. Ostatně přečtěte si, co o knížce napsala sama autorka:


KRAJKOVÁNÍ O ŽIVOTĚ
autorka Ivana DOMANJOVÁ


Skvostné jemné pavučiny byly drahou ozdobou mnohých králů, jejich manželek a milenek. Byly odznakem moci, zrcadlem majetku a vedly se kvůli nim i války. To ostatně kvůli manželkám a milenkám také. Prostě a jednoduše: Krajka patřila, patří a patřit bude do životů minulých i budoucích. Stačí trocha trpělivosti, dobré vedení, hodně volného času a kouzlo zrození lehoučké krásy může začít.

Jsou krajkářky, které nitěné kreace realizují pro zábavu. Jsou jiné, které krajkou živí sebe i své děti. Jsou i ty, které propluly životem od jedné kategorie ke druhé a krajka je provází stále.Hvězdy naplánovaly takovou životní cestu pro mě a já je bezhlavě poslechla. Dnes vím, že jsem udělala dobře.

Zalistujte knížkou a dozvíte se o mé pouti za krajkami víc. O osudech, kotrmelcích a nitkách jednoho lidského života.
A nejen to. Vezměte paličky a zkuste jednoduchou krajku propojit s ručním papírem. Nebojte se, budu vám rádcem. Sami uvidíte, že kouzlo improvizace je mnohdy působivější než spletitá síť podvinku zahraniční provenience.

Vy všichni ostatní, kteří ještě nejste nakaženi chorobou zvanou Paličkování, zalistujte také. Uvidíte, že ozdobou interiéru nemusí být pouze reprodukce obrazu světoznámého umělce. Může to být i netradiční krajka.

Třeba ta se značkou I.D.

Publikace je vydávána autorkou ve vlastním nákladu a nebude v běžné distribuci v knihkupectvích. Za cenu 240,- ji lze zakoupit na krajkářských akcích nebo si ji můžete objednat na www.volny.cz/domanjova. Na této adrese najdete i podrobnější informace o obsahu a o způsobech distribuce.

NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | 19. března 2010 v 12:30 | Reagovat

Chcela by som sa opýtať či bude táto kniha na predaj aj na Slovensku, alebo poradiť ako by som sa k nej mohla dostať.Ďakujem moc za odpoved.

2 nba 2k16 download nba 2k16 download | E-mail | Web | 16. července 2016 v 11:24 | Reagovat

Looking for an Android Career..? Get Trained to Get Placed in Top MNC companies. SLA Institute No.1 Android Training institute in Chennai offers you Best Software Training on Tailor made Corporate approved syllabus with 100% Placement that promises you the Job.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama