Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Nová rubrika "Portréty krajkářek"

29. května 2009 v 16:04 | Lucie Kudrnová |  Portréty krajkářek (Portraits)
Tímto článkem se otvírá nově vzniklá rubrika "Portréty krajkářek". Za jejím vytvořením je nápad, že bych na svých stránkách zavedla novou rubriku,
kde bych v nepravidelných intervalech představovala naše krajkářky a jejich díla. Ale ne ty celosvětově-, celoevropsky- nebo celočesky-známé, o nichž každý ví a váží si jich a jejich dílo podrobně zná. Chtěla bych uvádět portréty méně známých osobností, které se dosud tolik neproslavily ;-), ale přesto jsou jejich krajky krásné, nápadité, originální a stojí za to se o nich dozvědět, alespoň v rámci naší krajkářské obce. Ano, ráda bych psala právě o vás, mých kamarádkách z kurzů, přítelkyních z krajkářských zájezdů, korespondenčních a emailových známých a dala těm, kteří třeba k tomu nemají příležitost, možnost se více prezentovat.

V této rubrice budou postupně vycházet o jednotlivých krajkářkách články s jejich stručným krajkářským životopisem (většinou přímo jimi napsaným) a několika ukázkami z jejich tvorby, které jsou ochotné zveřejnit. Tento záměr samozřejmě předpokládá spolupráci z vaší strany, kdy bych chtěla vyzvat touto cestou další návštěvníky a návštěvnice mých stránek, kteří mají zájem o nabízenou formu propagace, o zaslaní pár slov o sobě, o tom, co vás přivedlo k paličkování (případně jiným výtvarným technikám), co vám tato činnost přináší, jaké jsou vaše oblíbené krajky či techniky, kde jste se učily paličkovat, případně kam a ke komu docházíte na kurzy a co pokládáte za své vydařené kousky apod. Podle došlého pořadí budou příspěvky postupně zveřejňovány.

Myslím, že řada šikovných krajkářek by si zasloužila, aby se o jejich práci dozvěděli druzí a doufám, že i tímto způsobem by se mohlo rozšířit povědomí o šikovných ručičkách mnoha zatím ne tolik známých krajkářek. Po počátečním sondování to vypadá, že zatím největším problémem se jeví vrozená skromnost krajkářek, přesto doufám, že se postupně osmělíte a odhodláte o sobě něco prozradit druhým. Inspirací vám mohou být již zveřejněné příspěvky. Výslednou podobu textů, které budou zveřejněny, dostanete pochopitelně předem ke schválení. Na konci portrétu bude krátká charakteristika v angličtině, aby i případní zahraniční návštěvnící věděli, o koho portrét se jedná. Pokud máte vlastní webové stránky, zašlete i odkaz na ně, můžete uvést i zda děláte krajky na zakázku, případně volitelně spojení na sebe apod.

Jako ukázky tvorby by bylo vhodné zaslat fotografie krajek realizovaných na základě vlastních návrhů (třeba v rámci kurzů VSUŘ či jiných kurzů nebo akcí), do velikosti 400 kB. Koho by tato nabídka oslovila, posílejte prosím maily s dotazy či s informacemi o sobě na některou z mých níže uvedených emailových adres.

Emaily:


NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pokládáte novou rubriku Portréty krajkářek za přínosnou?

Ano 50% (9)
Možná ano 27.8% (5)
Spíše ne 11.1% (2)
Ne 11.1% (2)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama