Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Módní přehlídka Dany Maškové Na Pavlači

21. května 2009 v 15:06 | Lucie Kudrnová |  Co jsem navštívila (What I saw)
Nedávno jsem byla účastna další zajímavé a již skoro klasické akce - módní přehlídky Dany Maškové Na Pavlači, tentokrát spojené i s výstavou nazvanou Branou do jiných světů. Ačkoliv přehlídky Na Pavlači se konají již řadu let, měl jsem to štěstí ji zhlédnout poprvé a velice se mi líbila. Netradičně se nekonala v Holečkově ulici, ale na dvoře a pavlači domu u Galerie U Zlatého kohouta, kde probíhala i výstava. Diváci (a zejména divačky - možná se řada z vás na fotografiích pozná ;-)) stáli na dvorečku, modelky promenovaly po pavlači. Kromě krásných a nápaditých šatů, batikovaných, hedvábných a s krajkami, byly součástí modelů i různé klobouky, kloboučky a hučky. Celou přehlídku podbarvovala řízná staročeská muzika kapely, utkvěly mi některé skladby v čele s písní "Za tou naší garáží, Madla na mě doráží" ;-)). Kromě parádních modelů mě zaujala i profesionalita a bezprostřednost modelek, což dělalo z celé přehlídky nezapomenutelný zážitek. Fotky si můžete prohlédnout v galerii.
Výstava Branou do jiných světů je kombinovanou předhlídkou prací řady výtvarníků (Dana Mašková, Jitka von Lindern Egelmaierová, Pavel Křepinský, Zdeňka Kaprová, Irena Veselá Rendlová) a potrvá do 31.5.2009. Obsahuje průřez tvorbou těchto osobností, zahrnující oděvní tvorbu, fotografie, šperky, malbu na hedvábí i velké nástěnné textilní obrazy.

Nadšení diváci

Z přehlídky

Z výstavy Branou do jiných světů

NAVRCHOLU.cz
Počitadlo:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama