Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Výstava šperků Klubu Inspirace a výstava Ivy Proškové

25. března 2009 v 8:23 | Lucie Kudrnová |  Co jsem navštívila (What I saw)
Výstava šperků Klubu InspiraceV Galerii U Zlatého Kohouta do konce března probíhají souběžně dvě velice zajímavé krajkářské výstavy - je to výstava krajek Ivy Proškové s názvem Čarovná nit a již tradiční výstava Klubu Inspirace, tentokrát s hlavním tématem šperků a oděvních doplňků. Obě výstavy jsou velmi poutavé a určitě stojí za zhlédnutí. Hostem Ivy Proškové je Jolana Davidovičová s velmi zajímavou oděvní krajkou, která vhodně doplňuje průřez tvorbou Ivy Proškové v poslední době, ať už se jedná o její originální šály, závěsy, ponča, límce, fantaskní víly ze Snu noci svatojánské nebo sadu panenek či okénkových výřezů v paspartách. Výstava je velmi krásně nainstalovaná a ukazuje bohatost a originalitu tvorby jedné z předních českých krajkářek. Kdo by nestihl výstavu v Praze (do 27.3., Michalská 3), může ji v průběhu dubna zhlédnout v Mohelnici (ve výstavní síni Městského kulturního střediska v 1. patře, Lazebnická 2, od 4.4. do 30.4.2009, 10 - 17 hod). Několik fotografií z výstavy si můžete prohlédnout v galerii Co jsem navštívila v roce 2009 / Výstava Ivy Proškové Časovná nit.
Klub Inspirace je sdružení (nejen) krajkářek, jehož posláním je podpora a propagace tradičních i netradičních textilních technik jako zájmové činnosti. Předností klubu je pravidelná prezentace prací jeho členek na řadě výstav, každoroční výstava v Galerii u Zlatého Kohouta se již stala tradicí a setkává se s velkým ohlasem a návštěvností. Navíc letošní téma šperků a oděvních doplńků je velmi atraktivní. Vystaveny jsou kromě náhrdelníků, náušnic, náramků či límců i další oděvní doplňky - kabelky, šály, vestičky, přehozy. Z různorodosti materiálů, tvarů i zpracování vyzařuje velká kreativita a nadšení i um krajkářek. Proto se vždycky těším na jejich další díla a výstavy. Ukázky z výstavy jsou v obrazové galerii Co jsem navštívila v roce 2009 / Výstava šperků Klubu Inspirace.

NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama