Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Vzpomínka na vánoční výtvarné hrátky

13. února 2009 v 9:31 | Lucie Kudrnová |  Novinky (What's New)
Máme sice už únor, ale ještě bych se vrátila k předvánočnímu času, kdy jsem zabrousila do dosud nevyzkoušených výtvarných zákoutí a provedla několik experimentů s malbou na hedvábí a mramorováním (za účelem vyrobení malých vánočních dárků). Na hedvábí jsem vyzkoušela malovat šátek a několik kravat. V galerii je několik ukázek z mých pokusů.

Pak jsem k experimentování koupila několik mramorovacích barev a zkoušela, co všechno se dá mramorovat. Barvy jsou lepkavé, smradlavé a spolehlivě obarví všechno kolem téměř bez možnosti to vyčistit. Takže po několika pokusech, kdy jsem obarvila sebe, dřez, podložku ve dřezu apod. se mi podařilo najít několik materiálů, na kterých mramorování vypadalo docela pěkně. Osvědčily se: polystyrénové koule, zvonečky, hvězdičky (které jsem pak rozdala kolegům v práci), plastové flaštičky od Actimelu a s trochou výhrad i malé výrobky z hedvábí (např. hedvábný motýlek). Zkoušela jsem i mramorování lesklého tuhého papíru (jde to, ale třeba na Encaustiku to zdaleka nemá) a mramorování tenkého hedvábí (nevhodné). Problematické jsou větší kusy, protože jsem používala pro namáčení malou plastovou misku a předměty je třeba ponořit naráz, nelze navazovat, opakovat, to pak nevypadá pěkně. Po každém namočení je také dobré vyměnit vodu. Barvy jsem koupila v internetovém obchodě u paní Brýdové a tamtéž lze nalézt i postup pro mramorování - pokud kliknete na odkaz Techniky / Mramorování. V galerii je opět několik ukázek těchto experimentů, velký praktický užitek v téhle technice nevidím, ale mramorovací obrazce jsou krásné a chystám se je využít jako inspiraci na paličkování pro návrh nějaké krajky s podobnými tvary.NAVRCHOLU.cz
//<![CDATA[ var gaJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://ssl." : "http://www."); document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E")); //]]> //<![CDATA[ try { var pageTracker = _gat._getTracker("UA-1934984-1"); pageTracker._trackPageview(); } catch(err) {} //]]>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 guzzisue guzzisue | E-mail | Web | 13. února 2009 v 10:51 | Reagovat

this looks like great fun, I have only ever tried marbling on paper. I can see why you want to design lace from these patterns, they flow so well.

2 Eva Vacková Eva Vacková | 16. února 2009 v 15:53 | Reagovat

Tahle hedvábná kravata je fantastická. Jak to, že všechno, do čeho se nově pustíš, je hned ke koukání ?

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama