Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Pozvánka na Podzimní krajkářské trhy

4. listopadu 2008 v 15:23 | Lucie Kudrnová
Chtěla bych vás všechny pozvat na Podzimní krajkářské trhy, které pořádá Vzdělávací spolek uměleckých řemesel, jehož jsem členkou a kde se pravidelně účastním kurzů paličkování. Jak je už tradicí, podzimní trhy se konají v gymnáziu v Jindřišské ulici v Praze 1, v pátek 7.11.2008 od 14:30 do 19 hodin a v sobotu 8.11. od 10 do 16 hodin.
Potkáte zde všechny své oblíbené prodejce, nakoupíte materiál a načerpáte inspiraci na dlouhé zimní večery, které nás teď čekají. Proto neváhejte a přijďte, srdce každé krajkářky zaplesá nad novými podvinky, anchorkami, které "nebytně potřebujete", ačkoliv jich už doma máte plné skříně ;-) a zejména nad milými setkáními s podobně postiženými kamarádkami, které jste už dlouho neviděly. Protože je pravdou, že jsme všechny "spřízněny volbou" tohoto krásného koníčka ručních prací, který přináší radost a pohodu do našich životů.


NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | 10. listopadu 2008 v 15:29 | Reagovat

Moc mě mrzí, že podzimní krajkářské trhy ztratily kouzlo zaměření a stali se z nic spíše řemeslné trhy. Myslím, že by buď bylo vhodné změnit či přizpůsobit název, a nebo navrátit trhům jejich podstatu. Jsem krajkářka a vždy jsem spoléhala, že zde najdu ke krajce materiál a vše, co potřebuji, bohužel ze tří stánků z cca z padesáti mi výběr příjde opravdu malý.

2 Lucie Kudrnová Lucie Kudrnová | E-mail | 12. listopadu 2008 v 8:57 | Reagovat

Přeju hezký den,  

       a trošku bych oponovala. Je fakt, že na trzích jsou jsou nyní zastoupeny hodně textilie, batikovaná trička, drátkování, korálky apod., ale paličkované krajky také není málo – co si vzpomínám, viděla jsem stánky paní Proškové ( VSUŘ), Krajky (Anna Halíková), Klubu Inspirace, Ivany Domanjové, Jany Frajkorové, Martiny z Vamberka, paní Hovadové, paní Perény a dalších asi 3 krajkářek, jejichž jména si nevybavuji. Zúčastňuje se také Valašský krajkářský spolek atd. Takže mi připadalo, že vybírat je z čeho. Osobně vítám i jiná řemesla, např. kvůli vánočním dárkům, kdy jsem letos koupila barvy na hedvábí s úmyslem udělat blízkým nějakou ruční šálku, kravatu apod. Jinak hodně využívám při paličkování kombinaci technik – kombinuji krajku s drátky, korálky, kůží, papírem, papírovým provázkem, hedvábím, textilem, dřevem, kovem, pedigem apod., takže je pro ně tento dodatkový materiál také důležitý. Tenhle trend kombinace materiálů byl vidět i na trzích - letos např. měla paní Prošková vystavené nádherné hedvábné barvené šátky s všitou paličkovanou krajkou.

     Lucka Kudrnová

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama