Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Podvinky ke stažení - přívěsek na krk

5. června 2008 v 9:50 | Lucie Kudrnová |  Podvinky (Patterns)
Po delší době zas mám pro vás podvinek volně ke stažení - či spíše v sadě více variant jednoho podvinku pro přívěsek na krk. Všechny vychází z jediného tvaru (inspirovaného listem z jinanu dvoulaločnéhho neboli Ginkgo Biloba) a pomocí páskové krajky řeší jeho vyplnění.
V jedné z variant je krajka zakončena dlouhým páskem, který se otočí kolem struny a pak provlékne nesešitými částmi krajky. U ostatních variant se zakončí krajka kratším páskem, který se opět přeloží přes strunu a přišije ke krajce. Pokud použijete v krajích krajky drátek nebo gimpu (což je řešení zabezpečující stálý tvar i při delším nošení), stačí konec jen přehnout a přívěsek na struně drží i bez sešití. Můžete volit různé materiály (např. efektní příze), barvy a jejich kombinace pro zajímavé efekty. V sousedních částech pásky vypadá pěkně střídání technik. Jednotlivé varianty podvinků podrobně rozkreslené naleznete v nové galerii Paličkované šperky. Jsou zde uvedeny i reálné rozměry - šperk je velký zhruba 9 x 9 cm.
Listy jinanu dvoulaločného
NAVRCHOLU.cz
Počitadlo:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama