Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Krajka pro OIDFu

7. dubna 2008 v 14:20 | Lucie Kudrnová |  Paličkování (Lace)
Letos se účastním v rámci VSUŘ kurzu, kde paličkujeme krajky pro výstavu OIDFY 2008 v Holandsku. Paličkuje se podle podvinku Ivy Proškové a mohou se účastnit všechny české krajkářky. Myslím, že ohlas této akce je zcela mimořádný, informace a podvinky ke stažení se nachází na stránkách časopisu Paličkování a časopisu Krajka, kde je vyhlášena soutěž o nejkrásnější krajku a o nejvíce krajek od jedné autorky. Z kurzů VSUŘ se již sešlo určitě přes 50 krajek, jedna hezčí a zajímavější než druhá a to je zřejmě jen kapka v moři z celkového počtu, který české krajkářky vytvoří. Myslím, že vznikne zcela unikátní série, úžasně dokumentující různé techniky, barevné kombinace a pojetí a nesmírnou invenci českých krajkářek. Nevím, jak velký bude mít Česká republika na OIDFě stánek, ale myslím, že pospojované krajky se poplazí ze stánku, přes celé muzeum, po ulici, kolem tulipánů snad až do moře ;-)). (Jako ten princeznin nos v pohádce Tři veteráni ;-)). Iva Prošková vymyslela geniální podvinek - krajky lze navazovat za sebe, vedle sebe, skládat do prostoru a navíc podvinek vyhovuje podmínce dostatečné jednoduchosti pro začínající krajkářky a možnostem velké variability pro zkušenější. Kromě toho je jasně strukturovaný a evokuje řeku či krajinu, která se z něj bude skládat. Takže velké díky Ivě za opravdu vydařený nápad, doslova mobilizující českou krajkářskou obec!
Já jsem k této lavině krajek připojila zatím jeden svůj příspěvek, další krajku mám rozpracovanou. Odkaz do galerie s mými krajkami je zde: OIDFA 2008 a po absolvování zájezdu do Holandska začátkem července sem přibydou fotografie z kongresu, z OIDfy, muzeí i výletu po Holandsku.
Ukázka mojí krajky:
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evacko Evacko | 9. dubna 2008 v 14:38 | Reagovat

Absolutní souhlas, návrh paní Proškové je geniální. Silně mě inspiruje na použití různých materiálů, barev a vzorů. Nemůžu přestat, je to jako droga.

Na OIDFě paní Prošková bude mít neoficiální Guinessův rekord: největší počet krajek z jednoho podvinku na jednom místě !!!

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama