Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Výstava kabelek VSUŘ z kůže a krajky

10. března 2008 v 11:16 | Lucie Kudrnová |  Paličkování (Lace)
V únoru byly v prostorách učebny VSUŘ v Holečkově ulici vystaveny kabelky, které vznikly na kurzu Ivany Domanjové Krajka a kůže. Zároveň s výstavou probíhalo tajné hlasování, každý mohl dát hlas maximálně třem kabelkám, které se mu nejvíce líbily z více než 25 vystavených kousků.
Na kurzu dne 8.3.2008 pak probíhalo slavnostní vyhlášení vítězů (které je zdokumentováno v galerii fotografií z vyučování - vyhlášení výsledků ). Při napínavém vyhlašování, kdy Ivana Domanjová předávala ceny a Jarka Doležalová otvírala "obálky" (ruličky) s výsledky a vyhlašovala je, bylo konstatováno, že se hlasování účastnilo 163 expertů z řad odborníků VSUŘ. Třetí místo po lítém boji obsadila Ilona Kryštofová se svou krásnou sešívanou kabelkou (viz foto v galerii), druhé místo patřilo Janě Šestákové s její nesmírně elegantní červeno-černou společenskou kabelkou. K mému velkému překvapení (a musím přiznat i potěšení) první místo obsadila moje modrá kožená kabela (jejímž základem byla v sekáči zakoupená kožená minisukně ;-)). Čímžto zde srdečně děkuji všem, kteří jí dali svůj hlas, stala jsem se tak hrdou majitelkou velmi originálního diplomu a dlouhého rudého koženého kabátu jakožto první ceny ;-)) - viz foto z vyhlašování výsledků. Cením si toho tím více, že jsem opravdu byla uchvácená řadou dalších kabelek a vůbec jsem sama nevěděla, komu dát svůj hlas, vybrala bych jich nejraději deset! Fotky mých kabelek naleznete v galerii Krajka a kůže.
Navíc bylo rozhodnuto, že všechny kabelky budou poslány do soutěže na letošní OIDFU do Holandska. Když se podíváte do galerie Co jsem navštívila v roce 2008 - Výstava kabelek z krajky a kůže uvidíte, že opravdu máme čím reprezentovat - všechny kabelky jsou opravdu úžasné a myslím, že české krajkářky (byť jsme to my amatérky "od plotny" mající paličkování jako koníčka) oplývají skutečně velkou invencí, originálními nápady a vtipným provedením. V cizině se rozhodně neztratíme!
Modrá kožená kabela
Vyhlašování vítězů
Z výstavy kabelek
NAVRCHOLU.cz
Počitadlo:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama