Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Kurzy se nám rozjely naplno ...

6. listopadu 2007 v 10:14 |  Novinky (What's New)
Je začátek listopadu a kurzy se nám rozjely naplno .... Takže dneska to bude hlavně o nich (a především pro jejich účastnice, které se na fotografiích jistě s pobavením poznají ;-)). Protože se počet fotek rozrůstá, tak do galerie Fotek z vyučování jsou přidány dvě složky - Kurz paličkování do hluboké pasparty, který vede Ivanka Domanjová společně s Vilmou Naskovou (specialistkou a konzultantkou na konstrukce z kartonu a pasparty) a Kurz Stylizace vedený Milčou Eremiášovou, které navštěvuji. Časem se objeví i fotky z kurzu Krajka a kůže, ve kterém budeme dělat úžasné "crazy" kabelky!
Kurz paličkování do hluboké pasparty se ukázal jako úžasná záležitost, nebude to jen o paspartě, ale zejména o propojení kartonu a krajky v prostorovém díle a kombinace, které vymyslely a přinesly účastnice byly naprosto bombastické - originální, ojediněné, každá měla jiný nápad, zkrátka je se na co těšit !!! A navíc vládla úžasná, uvolněná a tvořivá atmosféra, která je cítit i z fotek. Jak vidno, i naše lektorky se dobře bavily ;-).
Kurz Stylizace tentokrát není o paličkování, ale spíš o kreslení, schopnosti zjednodušení, zkratky, umění stylizovat a vystihnout podstatu objektu či pojmu. Tak se učíme např. pomocí vystříhaných trojúhelníčků či proužků znázornit pohyb, lehkost a těžkost, radost a bolest apod. A mnohdy diskuze nad vytvořenými obrazy získává přímo až filozofický nádech ... Takže je to velmi zajímavá záležitost.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama