Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Podvinek ke stažení - náramek

8. října 2007 v 14:43 | Lucie Kudrnová |  Podvinky (Patterns)
S nastupujícím podzimem a toulkami přírodou jsem se nechala inspirovat kůrou stromů a vytvořila sérii šperků s touto tematikou (další fotky jsou v galerii Krajka a korálky (Lace and Beads). . Všem čtenářkám nabízím ke stažení zdarma podvinek na náramek.
Náramek vychází ze struktury kůry, má zapínání na háčky, ale na podvinku je naznačena i možnost prodloužení prostředního pásku, který pak slouží pro snadnější zapínání - zasunutím do otvoru na druhé straně náramku.
Náramek je 20 cm dlouhý - stažený obrázek si před vytištěním upravte na potřebnou velikost.
Materiál:
Silnější metalická příze - Katja
(nebo lze použít metalickou přízi Anchor) v barvě hnědé a zlaté,
Gympa hnědá a zlatá (drátek omotaný nití, účastnice VSUŘ znají), slouží ke zpevnění náramku, lze nahradit i drátkem nebo vynechat)
Slabé metalické nitě hnědé a zlaté
Korálky odpovídající barvy, pěkně vypadá jsou-li to dvě velikosti a jsou umístěny kontrastně vzhledem k použité přízi.
Zpracování: Jedná se o jednoduchou páskovou krajku, na zlatý i hnědý pruh jsou použity 3 páry silnější metalické nitě, 1 pár slabší vodivé, Gympa 1x (lze i 2x). Tip: konec slabé metalické nitě natřete před navlékáním korálků lepidlem (Herkules) a nechte zaschnout, korálky půjdou lépe navlékat. Gimpu lze nechat volně viset, vodivé páry stačí kolem ní jen prohazovat (a před a za zkroutit). Pásku paličkujete jako kroucené páry (sem tam nepravidelně), kromě toho rozdílná šířka pásky vytvoří efekt řidší a hustší krajky. Korálky postupně z vodivé nitě umisťujte v krajce.
Lze použít i jiné barevné kombinace (černá a zlatá, černá a stříbrná), nebo můžete experimentovat a vyzkoušet úplně jiné materiály (např. tenké pásky kůže, žinylku atd.), což dá zase náramku úplně jiný vzhled a styl.
K náramku patří v sadě dva náhrdelníky - jeden navlečený na tenké zlaté struně a jeden celopaličkovaný.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 symona symona | 7. ledna 2008 v 13:55 | Reagovat

je to moc hezke

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama