Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Výlet do Annabergu

20. září 2007 v 13:22 | Lucie Kudrnová |  Co jsem navštívila (What I saw)
Třetí záříjovou sobotu jsem navštívila (osobně poprvé) Krajkářské dny v Annabergu. Jela jsme ve skupince s členkami Klubu Inspirace, které mě vzaly sebou a byl to opravdu vydařený výlet. Rozhodli jsme se pro cestu autem do Vejprt a pak krásným Krušnohorským vláčkem do Annabergu. Nejdřív to vypadalo na pěknou zimu, ale odpoledne vysvitlo sluníčko a bylo krásně, tak se vydařilo i pár fotek města, nádherného kostela sv. Anny a jeho portálu, muzea i dalších pamětihodností. Fotky z Annabergu jsou v rubrice Co jsem navštívila, kromě města je tu i řada fotek z výstavy,
z velkého sálu - z českého stánku, kde prodávala Ivana Domanjová, byly tu vystaveny práce Ivy Proškové, hned vedle byl stánek Jany Frajkorové. Uprostřed ve dvou řadách probíhalo předvádění paličkování, k vidění byla řada klasických i moderních krajek. V menších místnostech vystavovala řada prodejců, kteří nabízeli podvinky, materiál, příze, paličky, herdule a další.
Odpoledne jsme přešli do hornického muzea, kde byla výstava krajek VSUŘ. Trochu nás zklamal její malý rozsah, byla tu vystavena tvorba Milči Eremiášové a výrobků jejích žákyň z kurzů - zejména z kurzů Fraktály a Prostorové fraktály, Prostírky, Barva v krajce a Krajka s korálky. Půlku výstavy ale tvořily historické krajky z Annabergu, které byly sice velmi krásné, ale přece jen bychom tu raději viděly coby patriotky české krajky ;-)), na kurzech vznikla řada krásných prací, které by stály za zveřejnění.
Výlet jsme zakončily kávičkou v curkárně na náměstí a spokojené a plné dojmů opět nasedly na vláček a ujížděly domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivana Domanjová Ivana Domanjová | E-mail | Web | 20. září 2007 v 17:09 | Reagovat

Všem žákyním kurzů díky za zapůjčení exponátů pro výstavu v Annabergu....byly vystaveny naprosto všechny,které se sešly a které byly zapůjčeny a tak patriotismus jde stranou,když není co vystavit.ONO TOTIŽ TOHO VYŠKEMRANÉHO OPRAVDU VÍC NEBYLO....   I.D.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama