Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Malá Fatra

4. září 2007 v 9:59 | Lucie Kudrnová |  Turistika (Traveling, Photos)
Konec srpna jsme věnovali turistice - navštívili jsme na Slovensku Malou Fatru. Tyhle hory jsou velmi fotogenické a mají výhodu velkého množství nádherných míst na poměrně malé ploše, což je ovšem vyváženo tím, že se zákonitě tyčí strmě do výšky a všude je to dost z kopce a do kopce ;-)). Ale aspoň jsme si posílili kondici, i když na tahání nákladu jsme s mužem měli "šerpíka" - našeho zdatného syna, který nám nosil batoh ;-). Fotky jsou umístěny ve složce Turistika a fotografování / Malá Fatra 2007, taky jen několik ukázek na nalákání:
Velký Rozsutec je dominantou Malé Fatry - je vidět téměř odkudkoliv a samozřejmě je to i nejlákavější cíl ke zlezení.
Vrátná dolina - Tiesňavy tvoří vstup do Malé Fatry, který je velice dramatický a malebný. Mezi skalami vede Zbojnický chodník (po kterém asi chodíval Jánošík, který se teď tyčí nad oblíbenou vesnicí Terchová, což je východiště cest do Malé Fatry).
Další akrakcí jsou tzv. Diery - a to Dolní Diery, Horní Diery a Nové Diery, což jsou soutězky (velmi podobné těm ve Slovenském ráji), které se zdolávají soustavou žebříků, lávek a řetězů podél řady vodopádů a skal.
No a najdou se tu také kulturní zážitky - kousek od Malé Fatry je Oravský hrad, který se tyčí velmi vysoko a šplhá se na něj podobně jako na hory, jen po schodech ;-).
Takže všem milovníkům hor a turistiky doporučuji - příjdou si na své!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama