Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Celosvětová mapa paličkování

14. září 2007 v 8:51 | Lucie Kudrnová |  Paličkování (Lace)
Na diskuzním fóru Arachne jsem narazila na zajímavou informaci o celosvětové mapě paličkování, ve které lze vyhledávat krajkářky (i krajkáře) po celém světě. Mapa se nachází na stránkách Lacefairy (mimochodem velmi zajímavé a obsažné stránky o paličkování) a lze kliknutím na jednotlivé body vyhledat krajkářky (včetně odkazů na jejich stránky) po celém světě a je také možné přidat sebe do mapy (pomocí tlačítka Add Yourself) a krátké registraci- můžete zkontrolovat kliknutím na Prahu, kam jsem se přidala ;-). Mapa se jmenuje Buddy Map - Lacemakers of the World a je to myslím další z fantastických možností, které internet nabízí. No a samozřejmě čím více lidí o ní bude vědět a zařadí se do ní, tím bude pro všechny užitečnější ;-)).
Na stránkách Buddymapping je i možnost, jak přidat mapu na svoje stránky (návod je pod odkazem Put it on your side) - v praxi vyzkoušeno - viz tento obrázek (klikněte si!):
a je tu i možnost prohlížet všechny zařazené členy bez nutnosti klikání na mapu (odkaz View all map members). Přehled členů se nachází i ve sloupci vpravo od mapy. Mezi členy je možné vyhledávat podle jména, i částí jména. Pod mapou jsou tlačítka umožňující detailnější zobrazení některé části světa - pro nás např. Europe. Přikládám pro názornost obrázek, jak vypadají stránky s mapu:
Po kliknutí do lokality na mapě se objeví malé okno sé jménem člena. Je-li v lokalitě více krajkářů, lze mezi nimi listovat pomocí šipek. U toho kdo uvedl své webové stránky je tlačítko Website, po kliknutí na ně se otevřou stránky člena.
Doufám, že vám tato informace bude k užitku a rozšíří povědomí a paličkování a krajkách.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Viera Viera | 15. října 2008 v 19:35 | Reagovat

Tiez palickujem a velmi rada aj ked nevytvaram bohvieake krajky a decky, skor motivceky a obrazky na zaramovanie.

K mape by som chcela dodat len tak pre zaujimavost, ze palickuje sa aj  v Omane a Qatar.Je to tam tradicna rucna praca.

Akurat miesto paliciek pouzivajub take okruhle zeliezka-medailoniky. Zadne podvinky ale len tak od oka a ich krajky su ocarujuce.  

Vela tvorivych napadov a radosti.

2 Darja Darja | E-mail | 19. prosince 2008 v 8:16 | Reagovat

Hi, my name is listed just below yours :)

I love your blog, you have so many wonderfull things.

Have a nice day, Darja

3 Věra Landsingerová Věra Landsingerová | E-mail | 15. dubna 2009 v 17:13 | Reagovat

Dobrý den, také moc ráda paličkuji. Sama si vytvářím své výtvarné návrhy.Chtěla bych též být na mapě. Mám firmu Krajkářský atelier Strakonice.
Mám web: www.pintrovaland.zaridi.to
S pozdravem Landsingerová Věra

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama