Nejprve se nauč pravidla. A potom je poruš, je-li to pro dobro věci.

Jižní Morava

24. července 2007 v 16:10 | Lucie Kudrnová |  Turistika (Traveling, Photos)
Je čas léta a prázdnin - proto nepaličkuji, ale jezdím po vlastech českých ;-). Tentokrát jsme jako východiště pro naše cyklovýlety zvolili Moravskou Novou Ves (leží mezi Břeclaví a Hodonínem) a jezdili po té nejjižnější Moravě. Počasí se vyvedlo jak v jižní Itálii - teploty dosahovaly 37, 38 stupňů, slunce pálilo, .... Koupali jsme se ve vlastním potu (ale občas i v krásném rybníku za vsí) a denně urazili přes 50 km, po pár dnech jsme si ale zvykli a už nám horko tak nevadilo. Jižní Morava je krásná, má svoje specifické kouzlo a atmosféru danou tím, že je krajem slunce, vinic a vína, meruněk, broskví, lužních lesů, řek a polí.
Navštívili jsme místa, kudy kráčela historie (stará osídlení Velké Moravy v Mikulčicích a Pohansku), lednicko-valtický areál s jeho krásnými stavbami (zámek v Lednici, ve Valticích, minaret, aj.) a krajinou a také báječnými cyklostezkami, po kterých se nádherně jezdí ;-), prohlédli si skanzen ve Strážnici a také navštívili řadu vinných sklípků i sklepů, ochutnávali a zásobili se řádně moravským vínem ;-))). Za upozornění stojí i úžasná architektura moderních kostelů, které tu byly po válce postaveny (v Břeclavi, Hustopečích, Moravském Žižkově).
Další fotografie jsou k nahlédnutí ve složce Turistika a fotografování / Jižní Morava 2007.
NAVRCHOLU.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moravak Moravak | Web | 25. července 2007 v 15:32 | Reagovat

Vinohrady, vinice, vinobrani. Je potreba si na navstevu vyhradit urcite vice nez jeden vikend. :)

2 Naty Naty | Web | 18. srpna 2011 v 11:35 | Reagovat

Článek a fotografie z jižní Moravy mi připomněli moji vlastní návštěvu tohoto kraje, kde jsem byla opravdu ráda, pořídila nespočet fotografií, prošla národní park Podyjí, turistické stezky, vyšplhala se na vyhlídky, navštívila několik hradů a zámků. Zapomněla jsem jak je naše země krásná a bohatá, bylo třeba si to připomenout.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama